Lítání v zimě

5 tipů pro létání s dronem v zimě

I v zimě lze lítat s drony a dnes se podíváme jak nejlépe na to! Toto je několik dobrých informací o tom, jak se bránit chladu v příští sezóně nebo jak se bránit chladným ránům v jarním období.

#Číslo 1 je číslo 1. Pilot musí být pohodlný, to znamená obléknout si více vrstev, abyste mohli podle potřeby některé shodit. Svetr, který návlékáte přes tričko, ve kterém byste prochladli, nebude ideální. Pro udržení konečků prstů v teple lze použít velmi lehké rukavice (takové, které jsou kompatibilní s dotykovým displejem), nebo ještě lépe účelové rukavice / návleky na vysílač. Ujistěte se, že k držení vysílače používáte popruh na krk, čím méně zatínáte svaly, abyste udrželi váhu, tím více se vám prokrví prsty.

#2. Udržujte dron v teple co nejdéle. Uchovávejte dron co nejdéle v autě nebo uzavřený v pouzdře. U modelů, jako je phantom, můžete na větrací otvory přidat kryty, například pásku, takže dron udrží část tepla generovaného baterií a elektronikou uvnitř těla.

#3 Baterie: Baterie LiPo NEMAJÍ dobré vlastnosti, když jsou chladné. Někteří výrobci, jako například DJI, mají v bateriích teplotní čidla, která vás nenechají létat, pokud jsou příliš studené. Mějte je v autě nebo v bundě, aby startovaly při pokojové teplotě nebo vyšší. Dávejte pozor, abyste je v autě neuvařili, nenechávejte je na palubní desce. Po nastartování se 1-2 minuty vznášejte, abyste se ujistili, že je baterie dobře nabitá a má provozní teplotu. Přistávejte s větším množstvím zbývající baterie, než je běžné, 20-30 % je dobrá úroveň.

#4 Nastavení fotoaparátu, pokud je venku sníh, může fotoaparát záběr nechtěně podexponovat. Dobrým zvykem je nastavit expozici mírně nad 0. Nezapomeňte použít vyvážení bílé, protože automatické nastavení by mohlo scénu příliš zmodrat. Vždy zkontrolujte své fotografie, DJI umožňuje velmi snadno zobrazit fotografie v aplikaci, když dron stále letí.

#5 Používejte filtry! Příliš mnoho lidí si stěžuje na želé efekt nebo špatnou kvalitu videí. Pokud je venku jasno, a zejména když je sníh, do objektivu dopadá příliš mnoho světla, způsob, jakým to kamera kompenzuje, je zvýšení rychlosti závěrky. Chcete-li získat lepší video, potřebujete ND filtry, které fungují jako “sluneční brýle” pro objektiv fotoaparátu. Více o použití ND filtrů najdete v našem příspěvku o použití ND filtrů pro drony.